Finanse na TAK

Finanse na TAK to projekt, dzięki któremu zaprzyjaźnisz się z pieniędzmi. Poznaj skuteczne sposoby ich oszczędzania, zarabiania i inwestowania.

Ubezpieczenie OC samochodu
Oszczędzanie

Zapłać niższe ubezpieczenie OC!

Ubezpieczenie samochodu – obowiązek jego wykupienia to zmora każdego kierowcy. Są jednak sposoby, żeby zapłacić mniej za OC. Zajrzyj do artykułu, żeby je poznać.

Ubezpieczenie OC samochodu

Wykupienie obowiązkowego OC dotyczy każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Nie są to więc jedynie kierowcy samochodów, ale również posiadacze motocykli i pojazdów rolniczych. Każdego roku stają oni przed obowiązkiem przedłużenia swojej polisy ubezpieczeniowej. U wielu osób wywołuje to objawy agresji i trudno się temu dziwić. Co roku trzeba za nie płacić więcej.

Przeczytaj również: tarcza antykryzysowa dla samozatrudnionych

Ubezpieczenie OC – od czego zależy jego cena?

Cena ubezpieczenia OC zmienia się. Jego wysokość uzależniona jest od wielu czynników, a do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • wiek kierowcy,
  • długość posiadania prawo jazdy,
  • markę i model samochodu,
  • wiek samochodu,
  • miejsce zamieszkania,
  • liczbę kolizji oraz stłuczek drogowych.

Generalnie obowiązujące przeliczniki mówią, że im jesteś starszy, tym zapłacisz za ubezpieczenie mniej. Istnieje jeszcze kilka innych sposobów na obniżenie wysokości składki ubezpieczenia.

Jak płacić mniej za ubezpieczenie?

Jeżeli, nie jesteś zadowolony z kwoty składki za ubezpieczenie, to sprawdź, jak możesz płacić mniej za OC. Pierwszym dobrym sposobem, aby skorzystać z atrakcyjniejszych ofert jest zajrzenie na internetowe porównywarki. Do najpopularniejszych zaliczyć można rankomat.pl oraz mubi.pl. Te z pozoru proste rozwiązania pozwalają zaoszczędzić nawet kilkanaście procent rocznie na wydatkach związanych z ubezpieczeniem samochodu.

Skuteczne sposoby na tańsze OC za samochód

Kolejnym sposobem pozytywnie wpływającym na obniżenie wysokości OC, jest lojalność. Jeżeli jesteś wieloletnim klientem danej ubezpieczalni, to zapewne zaproponuje Ci ona lepsze warunki niż nowemu klientowi. Nie jest to jednak regułą, dlatego warto to dokładnie sprawdzić.

Duży wpływ na wysokość ubezpieczenia ma również marka oraz model samochodu. Często między jednym a drugim autem, o tej samej wartości rynkowej, występuje kilkuset złotowa różnica w kwocie ubezpieczenia. Podobnie wygląda kwestia pojemności silnika. W tym przypadku mniejsza pojemność = mniejsze ubezpieczenie. Za duże silniki niestety trzeba zapłacić większe ubezpieczenie OC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.