Finanse na TAK

Finanse na TAK to projekt, dzięki któremu zaprzyjaźnisz się z pieniędzmi. Poznaj skuteczne sposoby ich oszczędzania, zarabiania i inwestowania.

konto dla młodych
Konta i lokaty bankowe

Konto dla młodych – zrób miejsce na przyszłe miliony | ranking

Młodzi ludzie, tacy jak Ty, nie wyobrażają sobie życia bez internetu – tak wynika z licznych badań, obserwacji i zdrowego rozsądku. Co ciekawe, nie wyobrażają sobie również życie bez bankowości. Już co drugi nastolatek przed 18. rokiem życia ma konto w banku. Wśród młodych ludzi przed 26 urodzinami, tylko 1 na 10 nie ma rachunku bankowego. Podpowiadamy, jakie są najlepsze konta dla młodych (18-26 lat).

Bez konta osobistego ani rusz!

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w 2020 roku bez konta osobistego. Przy jego pomocy zrobisz zakupy w sklepie internetowym, kartą zapłacisz za kawę w uczelnianym bufecie, a dzięki szybkim przelewom natychmiast opłacisz dostęp do ulubionej aplikacji. Na rachunek bankowy trafi również Twoja pierwsza wypłata, którą według statystyk 3 na 4 młodych ludzi wydaje wyłącznie na przyjemności. Niezależnie od tego, na co Ty wydajesz swoje pieniądze, musisz mieć swoje konto w banku. Za kilka lat trafiać będą na nie przecież miliony, prawda?

Konto dla młodych – dla kogo?

Młodzieżowe konta dedykowane są dla osób w wieku od 18 do 26 roku życia. Z wielu kont tego typu mogą skorzystać również przedstawiciele późnego pokolenia Z, czyli Ci którzy ukończyli 13 lat. Oferta dedykowana dla młodych różni się od tej, którą otrzymują np. rodzice. Nie powinno to dziwić, młodzi mają przecież inne wymagania i potrzeby.

Z kont dla młodych mogą zatem korzystać wszyscy, którzy uczęszczają do szkoły średniej (po 18. roku życia) lub właśnie ją zakończyli, a jednocześnie nie mają więcej niż 26 lat. To idealny sposób na pokazanie swojej samodzielności i niezależności, z których chętnie korzystają młodzi ludzie.

Własne konto dla młodych jest wymagane w momencie, gdy rozpoczynasz swoją karierę zawodową. Pracodawcy mają obecnie obowiązek przesyłania wynagrodzenia na rachunek bankowy, więc zostaniesz poproszony o jego podanie już pierwszego dnia w nowej pracy. Przygotuj się na to!

Must have młodzieżowego rachunku – 5 rzeczy, które musi mieć konto dla młodych

Skąd masz wiedzieć, czy dane konto dla młodych jest dla Ciebie idealne? Zwróć uwagę, czy zawiera te 5 elementów:

  1. Darmowe prowadzenie – są lepsze sposoby na wydawanie pieniędzy, niż marnowanie ich na opłaty związane z prowadzeniem rachunku. Dobre konto bankowo dla młodych powinno być za darmo!
  2. Brak opłat za kartę – lubisz płacić zbliżeniowo? My też! Zwróć uwagę, żeby Twój bank nie pobierał za to prowizji.
  3. Nowoczesne formy płatności – jeśli potrzebujesz za coś zapłacić tu i teraz, to potrzebujesz nowoczesnych form płatności. Korzystaj z BLIK, Skrill, Neteller, Google Pay i Apple Pay.
  4. Bankowość mobilna – koniec z wizytami w banku, szkoda na to czasu. Wszystko musi być pod ręką, w aplikacji mobilnej.
  5. Darmowe szybkie przelewy – nie płać za szybkie przelewy. Nie warto. Na szczęście wszystkie banki na rynku oferują je obecnie za darmo.

Jak wybrać konto młodzieżowe?

Najlepsze konta młodzieżowe to przede wszystkim brak opłat za prowadzenie konta, transakcje kartą oraz korzystanie z bankowości mobilnej. Dzięki takim udogodnieniom, Twoje pieniądze podczas nauki w szkole średniej, czy też podczas studiów nie będą uciekać. Cała zgromadzona kwota będzie do Twojej dyspozycji! To już wiemy. Jak jednak wybrać najlepsze konto dla młodych?

Konto dla młodych – nasze propozycje

Porównywanie ofert bankowych nie jest prostym zadaniem, no chyba że pasjonujesz się przeglądaniem drobnodruku. My nie, dlatego wszystko pokazujemy wyraźnie. Oto najlepsze konta młodzieżowe.

Zanim zdecydujesz się na ofertę jednego z banków, dobrze zapoznaj się z warunkami umowy. Wiele kont dla młodych jest darmowych dopiero w momencie spełnienia odpowiednich warunków np. po wykonaniu kilku płatności kartą. Sprawdź to, żeby pieniędzy na Twoim rachunku przybywało, a nie znikały one nie wiadomo gdzie!

Przeczytaj również: najlepszy sposób na oszczędzanie pieniędzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.