Finanse na TAK

Finanse na TAK to projekt, dzięki któremu zaprzyjaźnisz się z pieniędzmi. Poznaj skuteczne sposoby ich oszczędzania, zarabiania i inwestowania.

Darmowe pożyczki
Kredyty i pożyczki

Myślisz o dodatkowej gotówce? Wybieraj tylko darmowe pożyczki | ranking kwiecień 2020

Chaos związany z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z chwilówek i szybkich pożyczek. To wygodny sposób na załatanie dziury w domowym budżecie bo pieniądze trafią na Twoje konto już po kilku minutach od złożenia wniosku. Warto jednak zwrócić uwagę na oprocentowanie takich pożyczek – często jest ono kilkukrotnie wyższe od oprocentowania kredytów bankowych. Rozwiązaniem tego problemu są darmowe pożyczki. Jak otrzymać taką gotówkę?

Jak działają darmowe pożyczki?

Jeśli wydaje Ci się, że przyznawanie darmowych pożyczek jest czymś dziwnym, to masz rację. Instytucje pozabankowe prowadzą działalność komercyjną, więc oferowane przez nie produkty finansowe muszą na siebie zarabiać. Musisz jednak wiedzieć, że sektor szybkich pożyczek jest mocno konkurencyjny i działające na tym rynku firmy ostro między sobą rywalizują. Szukają więc Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie nowego klienta, jest właśnie zaoferowanie mu darmowej pożyczki.

Warto wiedzieć: jak korzystać tylko z darmowych pożyczek? Regularnie zaglądaj do naszego rankingu pożyczek – codziennie pojawiają się tam nowe propozycje.

Jak więc może już się domyślasz, darmowa pożyczka oferowana jest jedynie nowym klientom. To powszechnie stosowana praktyka przez firmy udzielające szybkich pożyczek i chwilówek, która ma na celu zainteresowanie nowych osób jej ofertą. Jest to układ, w którym obie strony wygrywają. Klient otrzymuje kredyt, w którym nie płaci odsetek, a firma pożyczkowa zyskuje zadowolonego klienta. 

W praktyce darmowe pożyczki wyglądają tak, że otrzymujesz na konto wybraną przez siebie kwotę pieniędzy. Oczywiście możesz nimi dowolnie dysponować, przeznaczając je na wybrany cel. Żeby nie zapłacić odsetek za zaciągnięte przez Ciebie zobowiązanie, musisz je spłacić w wyznaczonym terminie. Po jego przekroczeniu, niestety naliczone będą odsetki.

Darmowe pożyczki | ranking | kwiecień 2020

Darmowa pożyczka w praktyce:

Data pożyczki: 15.02.2020

Kwota pożyczki: 1500 zł

Okres: 30 dni

Jeśli spłacisz pożyczkę w ciągu 30 dni, to oddajesz dokładnie tyle samo co pożyczyłaś/eś, czyli w tym przypadki 1500 zł.

Oczywiście, firmy pożyczkowe oferują różne okresy, w których można spłacić darmową pożyczkę. Najczęściej jest to od 14 do 61 dni.

Pożyczka za darmo – jak uzyskać?

Większość firm oferujących darmowe pożyczki prowadzi swoją działalność w 100% przez internet. To znaczne ułatwienie dla Ciebie, ponieważ możesz wszystkie formalności załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej, żeby po 15 minut już cieszyć się dodatkową gotówką.

Jak warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać darmową pożyczkę?

  • pierwszy raz korzystasz z oferty danej firmy (nowy klient),
  • musisz mieć ukończone 18 lat,
  • wymagane jest posiadanie konta w banku,
  • brak zadłużenia w KRD, BIK i BIG.

Warto wiedzieć: Firmy udzielające darmowych pożyczek mogą zweryfikować Twoją zdolność kredytową. Poproszony zostaniesz o podanie źródła przychodu i jego wysokości.

Bezpieczne korzystanie z chwilówek

Przez długi lata firmy udzielające pożyczek online nie miały najlepszej opinii. Trudno się temu dziwić, ponieważ wiele z nich oferowało niekorzystne dla klientów warunki i prowadziło praktyki powszechnie uznawane za nieetyczne. Dzisiaj sytuacja ta wygląda już inaczej. Instytucje pozabankowe podlegają takim samym wymaganiom, jak banki i są regularnie kontrolowane przez KNF. Nie zwalnia to jednak z myślenia.

Zanim złożysz wniosek o darmową pożyczkę, zwróć uwagę czy firma udostępnia na swojej stronie podstawowe dane: nazwę, NIP, adres. Każdą instytucję pożyczkową możesz również zweryfikować na stronie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Obecność na liście związku oznacza, że parabank działa według wyznaczonych standardów.

Warto przeczytać: jak oszczędzać pieniądze?

Darmowe pożyczki dla nowych klientów

Musisz pamiętać, że pożyczki udzielane przez internet są znacznie droższe niż te, które oferują powszechnie znane banki. Rzeczywistość jest jednak taka, że w wielu sytuacjach, nie ma innej możliwości jak skorzystanie z pożyczki przez internet. Nie warto wówczas przepłacać. Idealnym rozwiązaniem wydają się być darmowe pożyczki.

Możesz skorzystać z nich, gdy pierwszy raz korzystasz z usług danej firmy pożyczkowej. Warto jednak pamiętać, że jest ona darmowa, tylko wtedy, gdy spłacisz ją w wyznaczonym terminie. Miej to na uwadze składając wniosek – wybierz kwotę, którą będziesz w stanie oddać. Spłata po umówionym terminie oznacza konieczność zapłaty odsetek, często bardzo wysokich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.